KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307267
*
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:22:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 14:49:31
1
300 kr
27/3 18:22:18
2
150 kr
27/3 18:22:18
1
200 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:25
2
250 kr
27/3 18:22:25
1
300 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:30
2
350 kr
27/3 20:12:15
3
400 kr
27/3 20:15:34
4
450 kr
27/3 20:16:03
4
500 kr
27/3 20:16:09
3
500 kr
27/3 20:16:09
4
500 kr (Budbetjänt)
27/3 20:16:54
3
600 kr
27/3 20:17:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Larsson
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 14:49:31 | 1 | 300 kr |
27/3 18:22:18 | 2 | 150 kr |
27/3 18:22:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:22:25 | 2 | 250 kr |
27/3 18:22:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:22:30 | 2 | 350 kr |
27/3 20:12:15 | 3 | 400 kr |
27/3 20:15:34 | 4 | 450 kr |
27/3 20:16:03 | 4 | 500 kr |
27/3 20:16:09 | 3 | 500 kr |
27/3 20:16:09 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/3 20:16:54 | 3 | 600 kr |
27/3 20:17:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och mÃ¥lare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37